Makat Çatlağı (Anal Fissür) Ameliyatı Olanlar Ve Ameliyatı Sonrası

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı ameliyatı ve ameliyatı sonrası muayene olduğunuz proktoloji doktorunun söylediklerine harfiyen uymanız iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

Detay

Makat Çatlağı (Fissür) Nedir, Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı (anal fissür), gastrointestinal alanın son bölümü olarak bilinen anal kanal ve üzerinde bulunan doku tabakasında meydana gelen yırtılmalardır.

Detay

Fissür Ne Demek? Makat Ağrısına Ne İyi Gelir?

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür, her gün sıklıkla kullanmış olduğumuz sindirim kanalının son bölümünde, cilt dokusu üzerinde oluşturmuş olduğu bir takım makat hastalıkları arasında yer alır.

Detay

Makatta Çatlak Neden Olur? Anal Fissür Tedavi Edilmezse Ne Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta çatlak oluşumunda çoğunlukla kişinin kabızlık durumu etkili olabilmektedir. Anal fissür, tedavi edilmediğinde hastaya çok ciddi sıkıntılar verebilmektedir.

Detay

Makat Çatlağından Kurtulanlar Ve Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağından kurtulmanın ilk maddesi kabızlık veya ishal ataklarının yaşanmamasıdır. Anal fissürden kurtulmak için proktoloji hekimine başvurmak gerekir.

Detay

Makat Çatlağı (Anal Fissür) Kendiliğinden Geçer Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı (anal fissür), kendi kendine iyileşmesi mümkün olabilen bir rahatsızlık değildir. Makat bölgesinde oluşan çatlağın muhakkak tedavisi şarttır.

Detay

Fissür Ağrısı Nasıl Olur? Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür ağrısı, hastalar tarafından çoğunlukla cam parçası batması ya da bıçak batması olarak tanımlanmaktadır. Makat çatlağı bitkisel çözümleri yeterli değildir.

Detay

Makat Çatlağı (Fissür) Ameliyatı Ve İyileşme Süreci

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı tedavisinde ameliyatlı olduğu gibi günümüzde ameliyatsız yöntemler de mevcuttur. Hastalar ameliyatsız yöntemlerle daha hızlı iyileşme süreci geçirirler

Detay

Makat Yırtığı Rahatsızlığı Nedir

OP. DR. Yasir Gözü

Makat yırtığı (anal fissür) rahatsızlığı; toplumda çok sık rastlanan makat hastalığıdır. Hastalığın sık görülme nedeni ise birçok kişinin kabızlık problemi yaşamasıdır.

Detay

Makatta Kas Spazmı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığına neden olan en önemli unsur kas spazmıdır. Anal fissür anal kanal basıncı arttığında meydana gelen yüksek basıncın normale çekilmesi ile tedavi edilir.

Detay

Anal Fissür Nasıl Önlenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı; makat bölgesinde en sık görülen hastalık türüdür, hastalığın başlama evresi anüsün girişinde oluşan makata doğru uzanan çatlak ve yırtıkların oluşmasıdır.

Detay

Rektal Kanamanın Nedenleri

OP. DR. Yasir Gözü

Rektal kanamanın sebepleri yukarıdaki hastalıklardır. Bu hastalıklar arasından fissürleri detaylıca ele almakta fayda var. Anal fissür toplum içerisinde en sık görülen makat hastalıklarından bir tanesidir

Detay

Akut Anal Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissürü kısaca özetlemek gerekirse anüs çıkışında mukozanın genellikle arka kısmından çatlaması veya yırtılması olayıdır.

Detay

Anal Fissür Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı kısaca makatta meydana gelen çizgiler ve yırtıklardır. Dışkılamaya bağlı olarak oluşan anal fissür hastanın tuvalet ihtiyacı geldiğinde kendini belli eder.

Detay

Akut ve Kronik Anal Fissür Farkı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; anüs çıkışında mukozanın çoğunlukla arka kenarından çatlaması ve yırtılması olayıdır. İlk bir aylık dönemdeki yırtıklara akut anal fissür, daha uzun süreli ve meme yapmış yırtıklara da kronik anal fissür denmektedir.

Detay

Anal Fissür Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığında riskli yaş aralığı 30 ile 40 yaş arası olarak kabul edilmektedir. Kadın ve erkekte aynı oranda görülebilen anal fissüre kadınlarda gebelik döneminde daha çok rastlanılır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623