Pilonidal Sinüs Kendiliğinden Geçer Mi? Kıl Dönmesi Tekrarlar Mı?

OP. DR. Yasir Gözü

Pilonidal Sinüs kendiliğinden geçmesi mümkün olmayan bir rahatsızlıktır. Ameliyatsız lazerli tedavi sonrası kıl dönmesinin nüks oranı yok denecek kadar azdır.

Detay

Kıl Dönmesi Tedavisi Ve Pilonidal Sinüs Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi tedavisi muhakkak uzman proktoloji doktoru ile gerçekleştirilmeli, hasta kendi kendine apseyi sıkmaya çalışmamalıdır.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Olur Ve Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi, kuyruk sokumundan kılların içeriye girerek mukozal membran altında irinli apse oluşturması, kıl dönmesinin en belirgin şikayetleri arasında yer alır.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Geçer? Ameliyatı Sonrası

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi kendiliğinden geçmez bu sebeple muhakkak bir proktoloji uzmanından destek alınmalıdır. Ameliyat sonrası kişisel hijyene dikkat edilmelidir.

Detay

Kıl Dönmesi Başlangıcı Nasıl Olur ve Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi dökülen kılların zamanla cilt altına yerleşerek apse oluşturmasıdır. Oluştuğu bölgede yarattığı apse, şişlik ve ağrı ile varlığı anlaşılabilir.

Detay

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Nedir, Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücut içerisine kılların girerek orada bir yuva oluşturması anlamına gelip, hareket nedeni ile cilt altına yerleşerek, iltihaplı apse oluşturmasıdır.

Detay

Mayasıl Nedir? Tromboze Hemoroid Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Mayasıl halk arasında bilinen gerçeğin aslında yanlış olduğunu açıklayan bir anal bölgedeki cilt hastalığı anlamına gelir.

Detay

Hemoroid (Basur) İlaçları ve Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığında hekim onayı olmadan herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır. Kanama ya da kabızlık nedeni sadece hemoroid hastalığının belirtisi olmayabilir.

Detay

Hemoroid (Basur) Neden Olur? Makatta Kanama Sebepleri

OP. DR. Yasir Gözü

Normal hemoroidal yapılar, mukoza üzerindeki yastıkçıklar zayıflayarak sarkmaya başlar. Sonrasında ise hemoroid oluşumları, kanaması ve diğer semptomları doğurur.

Detay

İç ve Dış Hemoroid Farkı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Bu tarz makat hastalıklarında, ilk belirtileri aslında hasta kendi yaşantısında dikkat etmediği bir takım sebepler sonrasında hissetmeye başlayabilir.

Detay

Hemoroid (Basur) Kremi ve Tedavi Yöntemleri

OP. DR. Yasir Gözü

Klasik cerrahi yöntemle yapılan ameliyatlar kesin tedaviyi sağlasa da günümüzde artık hastalar tarafından pek tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkamıyor.

Detay

Hemoroid (Basur) Nedir, Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Sindirimi tamamlamaya yardımcı olan, anüste yer alan damarlarda yaşanılan bir takım problemlere genel olarak hemoroid diye tanımlamaktayız.

Detay

Hemoroid (Basur) İyi Gelen Bitkiler Ve Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Bitkiler veya bitkisel kürler, çoğunlukla tedavi sağlayamasalar da hastalığın vermiş olduğu şikâyetleri azaltma konusunda yadsınamaz bir etkiye sahip olabiliyorlar.

Detay

Hamilelikte Hemoroid Neden Olur? Kadınlarda Basur Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kadınlarda basur belirtileri genellikle hamilelik süresinde ya da sonrasında ortaya çıkabilmektedir.

Detay

Hemoroid Sorununun Ameliyatsız Çözümü

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı; anal kanalın üst kısmında genişlemiş damar yumaklarının oluşmasıdır. Toplum içinde basur ya da mayasıl olarak bilinir, iç ve dış hemoroid olarak ikiye ayrılır. Zaman içerisinde altta yatan nedenlerle beraber anal kanala yerleşen genişlemiş toplardamar yumakları makatın dışına doğru çıkmaya başlarlar.

Detay

Makat Yırtığı Rahatsızlığı Nedir

OP. DR. Yasir Gözü

Makat yırtığı (anal fissür) rahatsızlığı; toplumda çok sık rastlanan makat hastalığıdır. Hastalığın sık görülme nedeni ise birçok kişinin kabızlık problemi yaşamasıdır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623