Rektal Kanamanın Nedenleri

OP. DR. Yasir Gözü

Rektal kanamanın sebepleri yukarıdaki hastalıklardır. Bu hastalıklar arasından fissürleri detaylıca ele almakta fayda var. Anal fissür toplum içerisinde en sık görülen makat hastalıklarından bir tanesidir

Detay

Erkekte Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı kendini apse ve akıntı gibi bulgular ile belli eder. Vücudu aşırı kıllı olan kişilerde daha sık rastlanır. Erkekte kıl dönmesi kadınlara oranla daha çok görülen bir durumdur. Vücudun belli bölgelerinden kopan kılların kişinin kuyruk sokumunda birikerek cilt altına girmesi sonucu kist oluşturması durumudur.

Detay

Makatta Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde oluşan siğillerde cinsel yol veya temas ile bulaşma sağlar. Human Papilloma Virüsü sonucu siğiller ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple cinsel temas ile bulaşan hastalıklar içinde yer alan alır, salt cinsel temas ile değil sürtünme yolu ile de bulaşma sağladığı bilinmektedir.

Detay

Kıl Dönmesi Hangi Yaşlarda Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

İnsan vücudunun belli yerlerinden çeşitli nedenlerle dökülen kılların, kıyafetlerden kopan iplik parçalarının, saç tellerinin cilt yüzeyini geçerek deri altında birikmesiyle ve kıl dönmesi oluşur.

Detay

Genital Siğil Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil tedavisi merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Human Papilloma Virus yani HPV genital siğillerin oluşumunda etkilidirler.

Detay

HPV Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü 72 parçadan oluşan zarfsız DNA'lı bir virüs türüdür. DNA'sı yirmi yüzlü bir kapsülün içinde çift sarmaldır. Botları küçüktür, ısıya dayanıklıdırlar, 100'den fazla hatta 200'e yakın hpv tipi bulunmaktadır. Bunların içerisinden 40 kadar tür genital bölgeyi tutar. Diğer tiplerin ise vücutta pek çok hastalık ve tümör ile bağlantısı bulunmaktadır

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi genellikle yoğun kıl yapısına sahip erkeklerde meydana gelir. Aşırı kilolu ve sık terleyenlerde daha çok görülen kıl dönmesi kuyruk sokumu bölgesi başta olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde karşımıza çıkabilir.

Detay

Akut Anal Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissürü kısaca özetlemek gerekirse anüs çıkışında mukozanın genellikle arka kısmından çatlaması veya yırtılması olayıdır.

Detay

Kıl Dönmesi Ameliyatsız Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi ameliyatsız biçimde tedavi edilmektedir. Kıl dönmesinin hastaya sunduğu birçok avantaj sunulmaktadır. Kıl dönmesi kuyruk sokumunda, koltuk altında, yüzde, bacakta oluşabilir.

Detay

Anal Fissür Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı kısaca makatta meydana gelen çizgiler ve yırtıklardır. Dışkılamaya bağlı olarak oluşan anal fissür hastanın tuvalet ihtiyacı geldiğinde kendini belli eder.

Detay

Basur Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında mayasıl veya basur adıyla da anılır. Makat hastalıklarının en çok karşılaşılanı olan hemoroid hastalığı dışkılama esnasında ortaya çıkar.

Detay

HPV Genotiplendirme Testi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV, Human Papilloma Virüsü demektir. Sıklıkla daha çok cinsel yol ile bulaşır, kadınlarda genital siğil, rahim ağzı ve vajina kanserine sebep olabilmektedir.

Detay

Akut ve Kronik Anal Fissür Farkı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; anüs çıkışında mukozanın çoğunlukla arka kenarından çatlaması ve yırtılması olayıdır. İlk bir aylık dönemdeki yırtıklara akut anal fissür, daha uzun süreli ve meme yapmış yırtıklara da kronik anal fissür denmektedir.

Detay

Fistül Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül hastalığı makat hastalıklarının en zor tedavi edilen türlerinin başında gelmektedir. Anal fistün hastalığının adı latince fistula kelimesinden gelir ve anlamı kanal demektir.

Detay

Kıl Dönmesi Risk Faktörleri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücudun göbek bölgesinde koltuk altında, yüzde, bacakta ama en çok kuyruk sokumunda kendini gösterir. Vücudu kıl bakımından yoğun insanlarda daha çok görülen kıl dönmesi mutlaka tedavi edilmelidir.

Detay

Anal Fissür Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığında riskli yaş aralığı 30 ile 40 yaş arası olarak kabul edilmektedir. Kadın ve erkekte aynı oranda görülebilen anal fissüre kadınlarda gebelik döneminde daha çok rastlanılır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623