Fistül Bakımı

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül bölgesinde herhangi bir ağrı yaşarsanız, derhal doktorunuza bildirin. Ateşiniz varsa, bu bir enfeksiyon işareti olabilir.

Detay

Atnalı Fistül

OP. DR. Yasir Gözü

Bu evrede hastanın gündelik hayatı aksar. Oldukça ağrılı bir süreçtir.Tıp dilinde nadir görülen fistül çeşitlerindedir. Görülme oranı %5 ile %20 arsında değişir.

Detay

Dış Basur Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Dış basur genellikle ele gelen cilt kabarıklıkları şeklinde kendini gösterir. Fakat bazen genişlemiş damarlara pıhtı oturması ile şiddetli, diken batar gibi bir ağrı ve şişlik, kızarıklık meydana gelebilmektedir.

Detay

Fissür Çatlağına Ne İyi Gelir?

OP. DR. Yasir Gözü

Zeytinyağı, zengin ve doğal bir müshildir ve fissürden dolayı oluşan ağrılarınızın rahatlatmasına yardımcı olabilir.

Detay

HPV Testi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV testi sonuçları HPV'nin varlığının göstergesidir. Bazı durumlarda bağışıklık sisitemi virüs ile mücadele edemez ve sonrasında HPV tipleri genital bölgede siğillere neden olur.

Detay

Yoga ile Evde Basur Nasıl Geçer

OP. DR. Yasir Gözü

Herkeste her an basur oluşabilir. Basur insana sadece iltihaplandığı zaman rahatsızlık verir. Damar duvarları ince ve bağırsak hareketlerinden geçerken gerilir. Bu yüzden yoga hareketleri yaparak vücudunuzdaki kasılmaları engeller ve hemoroidal dokuların sarkmasını önlersiniz.

Detay

Basur Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Bağırsak hareketi sorunları hemoroitlerin en sık görülen nedenleri olsa da, bir kişinin hem doğrudan hem de dolaylı olarak riskini artırabilecek diğer nedenler ise kişinin susuz kalmasıdır.

Detay

Kahve ve Makat Hastalıkları İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat hastalıkları ise kabızlık, obezite, hamilelik gibi nedenlere bağlı olarak gelişmektedir. Kahve tüketiminin fazla olması da direk olarak olmasa da dolaylı olarak makat hastalıklarını tetiklemektedir.

Detay

Doğru Diyetle Fistülü İyileştirin

OP. DR. Yasir Gözü

Tıp dilinde intravenöz beslenme olarak da geçen parenteral beslenme fistül hastalarını tedavi etmek için kullanılan yaygın bir beslenme türüdür.

Detay

Doğum Sonrası Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Özellikle vajinal doğum sonrası, hamilelik sırasında veya sonrasında hemoroid gelişmesi oldukça normaldir.

Detay

Kadınlarda Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Her ne kadar kıl dönmesi hastalığı tüylü erkek hastalığı olarak da bilinse kadınlarda da görülme olasılığı olan bir rahatsızlıktır. Fakat son yıllarda kıl dönmesi hastalığı başka bölgelerde de görülmeye başlamıştır. Farklı bölgelerde görülmeye başlanan bu hastalık bu yüzden her yaştan ve cinsten insanı risk grubu içerisine almaktadır.

Detay

Makat Çatlağı Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı belirtileri anüsünüzün çevresinde ciltte gözle görülür bir kesik, gözyaşı yanında bir cilt etiketi veya küçük bir cilt parçası, Bağırsak hareketleri sırasında anal bölgede keskin ağrı, Silme işleminden sonra dışkıda veya tuvalet kağıdı üzerinde taze kan,

Detay

Hemoroid Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid bölgesine sürülen güvercin yağı konusunda dikkatli olunmalı çünkü bu bölge çok kolay iltihaplanabilir ve tahriş olabilir. Birçok insan rahatlamak için güvercin ağacı yağını doğrudan dış hemoroidlere uygular.

Detay

Basur Memesi Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Çoğu durumda basur memeleri herhangi bir tedaviye ihtiyaç duymadan tek başlarına çözülür. Ama belirtiler 1 haftadan fazla sürmüşse kesinlikle doktorunuza görünmelisiniz. Bununla birlikte bazı yöntemlerle birçok kişinin memeciklerle yaşadığı rahatsızlık ve kaşıntı önemli ölçüde azalabilir.

Detay

Kıl Dönmesi Başlangıç Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Bir kıl dönmesi rahatsızlığını başlangıç aşamasında apseye dönüşüp dönüşmeyeceğini tam olarak anlayamazsınız. Zaten kıl dönmesi başlangıç evresini anlamak iltihaplı bir apse tespit etmek kadar kolay değildir. Normalde ağrısız olduğu için enfeksiyon kapıncaya kadar sıklıkla tanı konmaz.

Detay

Basur İlacı

OP. DR. Yasir Gözü

Hidrokortizon veya OTC kremleri, merhemleri ve hemoroid için özel yapılmış pedler basurun neden olduğu ağrıyı, şişliği ve kaşıntıyı hafifletmek için kullanılabilir. Ama basuru tedavi etmez.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623